Om någon av er som läser detta är registrerad på modeflugan Facebook - http://www.facebook.com - vill jag bara upplysa om att jag har skapat en grupp där som heter Svenska Ölfrämjandet. Om någon i styrelsen (eller annan funktionär) går med i gruppen, så säg till, så ska jag ge er administratörsrättigheter för gruppen.
http://www.facebook.com/group.php?gid=6049245883
Jag vet att jag redan har värvat en medlem som fått syn på Ölfrämjandet via den där gruppen, så jag tror att det kan vara en god form av marknadsföring.
-Johan
Detta Diskussionsämne är för gammalt för att kommentera.
- Läst 1213 gånger

Påminnelse
Vill bara påminna om detta. Jag använder bl a sidan till att tipsa dem som läser den om SÖ:s arrangemang. Men åter, jag har ju inte själv något förtroendeuppdrag inom SÖ, så om det finns någon som har det och är med på Facebook så säg till, så ger jag dig administratörsrättigheter. (Om du vill, alltså.)
Jag är för gammal för att ha
Jag är för gammal för att ha något konto där...
Jag har ingen aning om det finns någon annan med förtroende uppdrag som har konto.
För jag gissar att man behöver ett eget konto för ha någonstans att administrera från...
--
Thomas Nilsson
Webmaster
Jo, så är det naturligtvis.
Jo, så är det naturligtvis. Det går bra så här också. Vi gör reklam för SÖ på det här viset, och stör det ingen annan att jag är admin för gruppen trots att jag inte har något uppdrag inom SÖ så stör det inte mig.
Min mor är pensionär och hon
Min mor är pensionär och hon har konto på facebook.